Zbog izvođenja radova na spomenutoj dionici došlo je do promjene režima prometa, vezanog za putnički vlak koji iz Sarajeva za Ploče kreće u 7.05 sati, a obratno u 17 sati. Kao rješenje, putnicima je ponuđen alternativni prijevoz, odnosno za putnike je organizirano presjedanje i prijevoz autobusima od Konjica do Čapljine i obratno, a daljnje putovanje je vlakom do Ploča, odnosno do Sarajeva.
Kako su nam kazali, ovaj vid prometa je bio neizbježan, jer pruga je u dnevnom terminu zatvorena po 10 sati. U Informativnoj službi Željeznica Federacije Bosne i Hercegovine ističu kako su projektnu dokumentaciju uradili Željezničko projektno društvo d.d. Zagreb i IPSA Institut Sarajevo.
- Nakon prihvaćene projektne dokumentacije raspisan je međunarodni natječaj za izbor konzultanta na kojem je pobijedio JV Obermeyer-IPSA. Konzultant je na osnovi projektne dokumentacije pripremio tendersku dokumentaciju za izbor izvođača radova, a sve prema pravilima EBRD-a, EIB-a i FIDIC-a. Kao najpovoljniji ponuđači, odabrani su Joint Venture SWIETELSKY Baugesellschaft GmbH/ ALPINE Bau GmbH i tvrtka Thales, kazali su u Informativnoj službi ŽFBiH, dok su za podizvođača izabrani REMONT PRUGA d.d. Sarajevo i STEP d.d. Sarajevo.
Nakon radova na dionici Raška Gora - Bačevići, slijedi remont dionice Konjic -Grabovica, zatim Bačevići – Čapljina - DG i četvrta i posljednja dionica Grabovica -Raška Gora u 2011. godini, najavljuju u spomenutoj službi.
Naime, najveći problem putnicima predstavlja to što temperature već danima, otkako je novi režim vožnje, dosežu i više od vrtoglavih 45, pa presjedanje iz autobusa u vlak na pola puta ne čini put nimalo ugodnim. Međutim, jedino što ih u tom trenutku ohrabruje jest pomisao da će za godinu i pol imati mnogo sigurniji, brži i ugodniji put na relaciji Konjic – Čapljina - DG.
/Dnevni list/
| Komentari |
|
Powered by !JoomlaComment 3.26

















Prvi besplatni bh ON LINE ma...
Muzički centar Pavarotti or...
Zanima me da li text pjesme treba bit...
Na području Mostara i okoli...
e jnest neka droga pali po ovim puset...